Yrd Doç Dr Cüneyt Dirican

Birinci şekil

Profesyonel iş hayatında, yaklaşık 20 sene kurumsal organizasyonlarda, çeşitli sektör ve pozisyonlarda ulusal ve uluslararası farklı deneyimleredinen Dr. Cüneyt Dirican, akademik olarak Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü’nde Bankacılık ve Finans doktorası ve Sermaye Piyasası ve Borsa master derecelerini aldı.

Saint Joseph Fransız Lisesi ve Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Dirican sırası ile Yapı ve Kredi Bankası, Interbank, Körfezbank, Garanti Bankası, Akbank, Denizbank’da şube, operasyon, kurumsal ve perakende bankacılık, ödeme sistemleri, iş geliştirme, pazarlama, dağıtım kanalları, CRM, kurumsal ve pazarlama iletişimi,digital platformlar alanlarında çeşitli kademelerde bulunmuştur. Peppers & Rogers GroupYönetim Danışmanlığı firmasında yönetici danışman olarak İş Bankası, Yapı Kredi Emeklilikve Hayat ve Suudi Arabistan Al-Inma Bank, ve Ortadoğu’da çeşitli iş geliştirme projelerinde çalışmıştır. Acıbadem Sigorta’da “Akademia” eğitim akademisinin kurulması ve Finansal HizmetlerYakınsamaları ve Kartlı / Kartsız (Mobil) Ödeme Sistemleri ve Telekom / Finans / Postaalanında Innova Bilişim (Turk Telekom) Çözümleri’nde grup içi ve ayrıca yurtdışı ve lokal kurumlara iş geliştirme, satış ve stratejik yönetim danışmanlığı yapmıştır.

Postbank’ların ve Posta Bankacılığı’nın Ekonomideki ve Finansal Sektördeki Yeri, Etkileri veTürkiye’de Uygulanabilirliği Üzerine Bir Çalışma (2005) adlı doktora ve Internet Bankacılığı’nın ve Internet’in Finansal Sektördeki Yeri ve Etkileri (2000) adlı yüksek lisans tezleri bulunmakta ve çeşitli haber sitelerinde ve sektörel dergilerde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Bankalarda ve Kobi’lerde Nakit Yönetimi Uygulamaları isimli kitabın yazarıdır.

Dr. Dirican Arel, Kadir Has Üniversitesi’nde, çeşitli kurumlarda ve Bankalar Birliği’nde teknikve kişisel gelişim başlıklarında dersler vermektedir.  Finans Kulüp Vakfı ve Saint Joseph’liler Derneği üyesidir. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Association for Coaching sertifikalı bir koç olarak iş dünyasına hizmet vermektedir.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish