Kemal Ogke

Birinci şekil

Bilgisayar Mühendisliği ve İşletme Yüksek Lisans eğitiminin takiben iş hayatına 1989 yılında bilgisayar sektöründe başlayan Kemal ÖGKE sırasıyla; AKBİM Bilgisayar Sistemleri San ve Tic. Ltd. Şti. Birim Müdürü, BİLİM Bilgisayar Sistemleri San.ve Tic. Ltd. Şti. Satış ve Pazarlama Yöneticisi, KOMAŞ Modern Mağazacılık A.Ş. APK ve BİM Müdürü, MAKRO Marketçilik A.Ş. Üst Yönetici/Satış-Pazarlama/Bilgi Yönetimi, AVİVA Hayat ve Emeklilik A.Ş. Uzman Finansal Danışman/Satış Müdürü, OLUŞUM Bilgi Yönetimi ve Yönetim Danışmanlığı Ltd. Şti. Genel Müdür/Kurucu Ortak, Nur Pastaneleri Genel Müdür Yardımcısı, Gülgen Alışveriş Merkezleri Genel Müdür/ Yönetim Kurulu Üyesi, Tahtakale Spot Alışveriş Merkezleri Yönetim Kurulu Üyesi, Satpa (Faturamatik Kuruluşu) İletişim ve Pazarlama Ltd. Şti. Genel Müdür, Beyzanur Giyim San. Tic. Ltd. Şti Genel Müdür/Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 2019 yılında emekli oldu. Şu anda İş ve Yönetim Profesyoneli olarak hayatına devam etmektedir.

Satış Teknikleri, Ekonomik Terim ve Kavramlar, İşletme Yönetimi, Müşteri Yönetimi ve CRM Sistemler,
Telefonda Etkili İletişim, Etkileşim Tabanlı Hizmet ve Satış Stratejileri, Yönetim Becerileri, Etkileşim
Tabanlı Yönetim, Şirketler Nasıl Yapılanmalıdır, Bazı Kişisel Gelişim Konularında (İşletmelere Kurum İçi, Genel Katılımlı, SİAD’lar, Ticaret ve Sanayi Odaları), Kişisel Gelişim ve Sürekli Başarıyı Yakalama
Başarılı İş Hayatı, İş Hayatında Kurumsal Başarı, Şirketlerde Kurumsallaşma ve Girişimci Yöneticilik eğitim, seminer ve konferanslar verdi.

Satış konusunda Türkiye birincilikleri ve bazı özel ödülleri bulunmaktadır.

İş veya özel amaçlı olarak 50’yi aşkın ülkede bulunmuştur.

Perakende, Pastanecilik ve Gıda Üretimi Sektöründe çok uzun yıllar en üst düzeyde çalışmıştır. Üretim Konularında hem yönetim hem de ekipman tecrübesi bulunmaktadır. Perakende ve Yerinde Tüketim konularında uzun yıllar Fiziksel Denetleme kurallarının oluşturulması ve uygulanmasında bulunmuştur. Pazarlama konularında inovatif, farklı ve fütüristik tecrübe ve yaklaşımlara sahiptir.
Satış konusunda çok uzun yıllara dayalı tecrübeleri vardır. Büyük başarılar ve çok fazla satış eğitim tecrübelerine sahiptir. Şirket Yapılanmaları ve İş Modelleri konusunda yüksek tecrübeleri bulunmaktadır. Şirket Yönetimi, Yapılanma ve Ölçülebilirlik ile ilgili çok zengin kendi tasarımı doküman ve tanım arşivine sahiptir.
20 yıl boyunca toplam yaklaşık 50.000 kişiye satış ve yönetim ağırlıklı eğitim, seminer ve konferanslar vermiş ve söyleşiler yapmıştır.

Fatura tahsilatı sektöründe Türkiye’nin en büyük firmasında en üst düzeyde çalışmış, Giyim sektöründe tüm yurda ve 60 civarı ülkeye yayılan bir şirketin en üst düzey yöneticisi olarak görev yapmıştır.

İnsan Kaynakları konusunda Türkiye’de ilk olmuş birçok projeler geliştirmiş ve uygulamıştır.

Franchising Sistemleri ile uzun yıllara dayalı hem kâğıt üstünden işletme kurulması hem de büyük ölçekli franchising firmalarının üst düzey yönetiminde bulunmuştur.

Veri ve Bilgi Yönetimi üzerine uzun yıllara dayalı iş modeli geliştirme ve sonuçlarının iş yönetiminde etkin şekilde kullanılmasına dayalı tecrübeleri bulunmaktadır.

Müşteri Bulma İleri Teknikleri, Profesyonel İleri Satış Yöntemleri, Verimli Kişisel Networkü Genişletme Yöntemleri konusunda kendisini en üst düzeyde geliştirmiştir.

30 yıl boyunca; 1.000’in üzerinde seminer, kongre, çalıştay, eğitim, fuar, söyleşi, panel, konferans, brief, toplantı vb. faaliyetlere katılmış olup 200’e yakın firma veya toplantı ortamında eğitim, seminer, konferans vermiş ve konuşma yapmıştır.

Sosyal Medyada kişisel gelişim, iş yaşamı, yöneticilik ve girişimcilik üzerine yüzlerce özlü söze sahiptir.
Kişisel gelişim, iş yaşamı, yöneticilik ve girişimcilik üzerine dergilerde ve internet ortamında onlarca makale yazmıştır.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish