Ersin Yazıcı

Birinci şekil

Yazıcı, işletme alanındaki lisans eğitimini takiben, profesyonel iş hayatına 1991 yılında FMCG sektöründe Piyale-Maktaş ile adım atmıştır.Daha sonra sırasıyla EgeBell Gıda San ve Tic A.Ş. (Yogo Meyveli Yoğurtları ve Yogella Sütlü Tatlı ürünleri) Edirne Yağ San. ve Tic. A.Ş.(Olin Yağları) Çaypak Gıda San. A.Ş (Oba Çay) firmalarında Satış Müdürlüğü yapmıştır

Ersin Yazıcı’nın kariyeri aşağıdaki firmalarda üst düzey yönetici ve Genel Müdür olarak devam etmiştir:

KütaşTekanne Gıda San. A.Ş. (Mc Cormick Baharatları, Sir Winston ve Botany çayları)

Sabancı Holding-GıdaSA Gıda San. A.Ş. (Deren Çay, Saka Su, Soza Meyveli Soda)

Altıparmak Gıda San. ve Tic. A.Ş. (Balparmak, Binbirçiçek, Balkovan Arı ürünleri)

Pensan Kalem ve Kağıt San.Tic. A.Ş.(Pelikan, Pensan, Fatih Kalem Yazı ve Boyama gereçleri)

Geleneksel Kanal, Modern Kanal, Ev Dışı Tüketim Kanalı, Alternatif Satış Kanalları vb. tüm dağıtım kanallarında ve Private Label kategori yönetiminde geniş deneyime sahiptir. Meslek hayatının başları olan 90 yıllarda sıradışı olmayı, 2000’li yıllarda farklı düşünmeyi ve fark yaratmayı, 2005 ve sonrasında inovasyonu ve inovatif olmayı kendine kılavuz olarak belirlemiş, tüm iş hayatında bu disiplin ile çalışmıştır.

Görev aldığı firmalarda firma içi inovasyon kültürünün oluşturulması için liderlik üstlenmiş, pek çok inovatif projelere de imza atmıştır. Örnek olarak; EgeBell A.Ş’de Yogo ve Yogella ürünleri için daha önce herhangi bir firma ve marka tarafından çalışılmamış alternatif satış kanalı yaratarak bir ilk’e imza atmıştır. Kütaş Teekanne’de, yoğun ve agresif bir rekabetin bulunduğu çay sektöründe o tarihlerde Türkiye’de olmayan, sektörde fark yaratan ürün gamının oluşturulmasına, bu ürünlerin de farklı sunum teknikleri ile sunulması projelerine liderlik etmiştir. Önemli inovasyon projelerinden bir diğeri; Balparmak markası için geliştirdiği; Holospot & RF-EM güvenlik etiketleri ile Kaynağında Koruma ve İzlenebilirlik olarak adlandırılan, dünyada ilk olma özelliği bulunan bir projedir.  Deneyim ve uzmanlıkları arasında; Satış ve Pazarlama Yönetimi, Ticari Pazarlama, Shopper Marketing, Stratejik Planlama, İş Geliştirme ve Proje Yönetimi bulunmaktadır.

Yazıcı uluslararası NLP Practitioner ve Master Practitioner derecelerine sahiptir.  Başkent Üniversitesi akreditasyonunda Kobi Danışmanlığı sertifikası bulunmaktadır.

tr_TRTurkish
tr_TRTurkish